úvod o nás Reportáže Cestografie Knihy Napište nám

Vlastním nákladem (z čirého cestovatelského nadšení a naprostého nepodnikatelského bláznovství) jsem na přelomu milénia sepsala a spolu s bývalým manželem vydala čtyři cestopisné knihy. Následovala mnohaletá pauza a po dvou „bláznivých vydavatelských počinech“ navazuji již samostatně v roce 2022 na předchozí cestovatelskou publikační činnost.

    Knihám říkám „fotocestopisy“, protože jsou tvořeny tak, aby se mnou čtenář mohl jakoby cestovat. Text, který je dílem poučný, ale hlavně pokud možno humorně poutavý s osobními mnohdy docela kuriózními zážitky, je doplněný velkým množstvím barevných fotografií.


 

Ladakh – Pojeďte se mnou

    Cestopis o tajemném Ladakhu, vysokohorském regionu na severu Indie, kterému bývá přezdíváno „malý Tibet“, je doplněný bezmála třistapadesáti barevnými fotografiemi. Vyvrcholením výpravy do této méně známé, turisty nepříliš vyhledávané, těžko přístupné oblasti v podhůří Himálají byla účast na výroční slavnosti s ceremoniálními tanci mnichů v jednom z horských buddhistických klášterů. „Při čtení vašich reportáží si připadám, jako byste mne vzala za ruku a já tam byla s vámi,“ vyjádřila se jedna čtenářka...

[ Ukázka z knihy ]


 

Jihočeské skandály

    Soubor pětačtyřiceti „novinářských kachen“, které postupně vycházely v Českobudějovickém deníku. Absurdní fotografické koláže jsou doplněny fiktivními skandálními příběhy a smyšlenými poplašnými zprávami.

[ Ukázka z knihy ]


 

Zlatý voči aneb Jinak se nic nestalo

    Tentokrát se nejedná o cestopis, ale o knihu, jejímž těžištěm jsou ateliérové fotografie. Publikace prezentuje propojení stylizovaných fotografií a fotomontáží s kaligraficky vyvedeným textem. Provokující a místy i šokující barevné fotografie jsou doplněné rukou psanými glosami, historkami a příběhy. Narážky a odkazy na historická fakta jsou doplněny smyšlenými fantaziemi zrcadlícimi se v obrazovém doprovodu.

[ Více o knize ]

[ Ukázka z knihy ]


 

Krásy osy zla

    Zatím poslední cestopis pojednává o Íránu a Jemenu - o zemích, které byly zařazeny do nelichotivé kategorie "osa zla" a v očích dnešní veřejnosti tak definitivně získaly cejch zavrženíhodnosti a nebezpečí.
     Tyto kraje v sobě ale zároveň nesou nádech tajemnosti a nedostupnosti. Vždyť se k nim pojí příběhy krásné Šahrazád z pohádek Tisíce a jedné noci a legenda o mocné a okouzlující královně ze Sáby. Jsou to země, které se naprosto liší od všeho, na co je běžný evropský turista zvyklý.

[ Ukázka z knihy ]


 

Dvě knihy o Tunisku aneb "Kupte tchýni škorpióna!"

    Tento cestopis je poněkud zvláštní tím, že jsem v oné severoafrické zemi strávila část dětství, a tak jsou zážitky a příhody z cest současných doplněny dávnými vzpomínkami.
    A proč dvě knihy o Tunisku? V první části je popsána výprava, kterou jsem podnikla sama s dcerou Klárou (na rozdíl od všech ostatních cest, které absolvujeme spolu s manželem). Toto vyprávění, které by mohlo dostat podtitul "dvě ženské v Arábii", tím dostává zcela jiný rozměr.  Druhá část knihy je - jako obvykle - líčením společného manželského putování.

[ Ukázka z knihy ]


Šukran znamená děkuji
 

Šukran znamená děkuji

    V pozici "mírně pokročilých" arabofilů jsme se vydali do končin mnohými považovaných za nepříliš bezpečné. Naše zkušenosti byly ale veskrze pozitivní, což je popisováno v knize, včetně důležitých informací jako například co dělat, když arménský prodavač obrací oči v sloup, jak Arabové poznají stáří ženy a proč není vhodné mluvit o počasí pod ořešákem.

[ Ukázka z knihy ]


 

Paní, tady jste na Středním východě...!

    První důkladnější setkání s kulturou židovskou a islámskou a jejich vzájemnou konfrontací. Cestopis mimo jiné líčí i mnohá nedorozumění a následné humorné situace, které jsme ve své pozici osamělých cestovatelů zažili a jež byly způsobené naší počáteční nepříliš dobrou znalostí místních zvyků a specifik.

[ Ukázka z knihy ]

Objednávám tímto:
Knihu "Jihočeské skandály" 
(cena 120 Kč / ks )
ks
Knihu "Ladakh - Pojeďte se mnou" 
(cena 400 Kč / ks )
ks
Knihu "Zlatý voči aneb Jinak se nic nestalo" 
(cena 220 Kč / ks )
ks
Knihu "Krásy osy zla" 
(cena 290 Kč / ks )
ks
Knihu "Dvě knihy o Tunisku" 
(cena 250 Kč / ks )
ks
Knihy "Paní, tady jste na Středním východě...!" a "Šukran znamená děkuji" jsou bohužel vyprodané

Zboží zašlete na adresu:

Váš e-mail :
Tři a pět se rovná (číslice):