úvod o nás Reportáže Cestografie Knihy Napište nám

Vlastním nákladem (z čirého cestovatelského nadšení a naprostého nepodnikatelského bláznovství) jsme vydali (zatím) čtyři knihy. Říkáme jim "cestofotopisy", protože jsme je vytvořili tak, aby čtenář mohl spolu s námi jakoby cestovat. V textu, který je dílem poučný, ale hlavně pokud možno humorně poutavý, je velké množství barevných fotografií a kreseb. To vše jsme doplnili osobními mnohdy docela kuriózními zážitky.


 

Paní, tady jste na Středním východě...!

    První důkladnější setkání s kulturou židovskou a islámskou a jejich vzájemnou konfrontací. Cestopis mimo jiné líčí i mnohá nedorozumění a následné humorné situace, které jsme ve své pozici osamělých cestovatelů zažili a jež byly způsobené naší počáteční nepříliš dobrou znalostí místních zvyků a specifik.

[ Ukázka z knihy ]


Šukran znamená děkuji
 

Šukran znamená děkuji

    V pozici "mírně pokročilých" arabofilů jsme se vydali do končin mnohými považovaných za nepříliš bezpečné. Naše zkušenosti byly ale veskrze pozitivní, což je popisováno v knize, včetně důležitých informací jako například co dělat, když arménský prodavač obrací oči v sloup, jak Arabové poznají stáří ženy a proč není vhodné mluvit o počasí pod ořešákem.

[ Ukázka z knihy ]


 

Dvě knihy o Tunisku aneb "Kupte tchýni škorpióna!"

    Tento cestopis je poněkud zvláštní tím, že jsem v oné severoafrické zemi strávila část dětství, a tak jsou zážitky a příhody z cest současných doplněny dávnými vzpomínkami.
    A proč dvě knihy o Tunisku? V první části je popsána výprava, kterou jsem podnikla sama s dcerou Klárou (na rozdíl od všech ostatních cest, které absolvujeme spolu s manželem). Toto vyprávění, které by mohlo dostat podtitul "dvě ženské v Arábii", tím dostává zcela jiný rozměr.  Druhá část knihy je - jako obvykle - líčením společného manželského putování.

[ Ukázka z knihy ]


 

Krásy osy zla

    Zatím poslední cestopis pojednává o Íránu a Jemenu - o zemích, které byly zařazeny do nelichotivé kategorie "osa zla" a v očích dnešní veřejnosti tak definitivně získaly cejch zavrženíhodnosti a nebezpečí.
     Tyto kraje v sobě ale zároveň nesou nádech tajemnosti a nedostupnosti. Vždyť se k nim pojí příběhy krásné Šahrazád z pohádek Tisíce a jedné noci a legenda o mocné a okouzlující královně ze Sáby. Jsou to země, které se naprosto liší od všeho, na co je běžný evropský turista zvyklý.

[ Ukázka z knihy ]


 

Zlatý voči aneb Jinak se nic nestalo

    Tentokrát se nejedná o cestopis, ale o knihu, jejímž těžištěm jsou ateliérové fotografie. Publikace prezentuje propojení stylizovaných fotografií a fotomontáží s kaligraficky vyvedeným textem. Provokující a místy i šokující barevné fotografie jsou doplněné rukou psanými glosami, historkami a příběhy. Narážky a odkazy na historická fakta jsou doplněny smyšlenými fantaziemi zrcadlícimi se v obrazovém doprovodu.

[ Více o knize ]

[ Ukázka z knihy ]

Objednávám tímto:
Knihu "Šukran znamená děkuji" 
(cena včetně DPH 240 Kč / ks )
ks
Knihu "Dvě knihy o Tunisku" 
(cena včetně DPH 250 Kč / ks )
ks
Knihu "Krásy osy zla" 
(cena včetně DPH 290 Kč / ks )
ks
Knihu "Zlatý voči aneb Jinak se nic nestalo" 
(cena včetně DPH 220 Kč / ks )
ks
Kniha "Paní, tady jste na Středním východě...!" je bohužel vyprodaná

Zboží zašlete dobírkou na adresu:

Váš e-mail :
Tři a pět se rovná (číslice):