úvod o nás Reportáže Cestografie Knihy Napište nám


Zásadní aktualita a celkem logické vysvětlení... :)

leden 2018

Nepíšu, nepíšu ... ano ... vím a je mi stydno. Ale kdo za to může? Ukažme si na ni prstem!! Je tak malá, že se vejde do kbelíku, a přitom člověku dokonale nabourá životní rytmus!

   Jsem babička-prvnička, takže se (velmi ráda) nechávám nabourávat tou malou holčičkou, která je – vím – úplně obyčejná, ale pro mne je to prostě jediné a nejgeniálnější miminko na světě ... :)


    A abych předvedla alespoň nějaký cestovatelský počin, tak jsem to nebohé dítě přionačila do suvenýrů z Uzbekistánu, namontovala ve Photoshopu do příslušného ambiente a připojila k tomu "zaručeně autentický" text:

   Smutný příběh carovy dcery Anastázie je již uzavřený ... v poslední době se však dostává do popředí zájmu médií a odborné veřejnosti otázka potomků středoasijského vládce Timura Lenka řečeného Tamerlána ... mělo se za to, že jeho rodová linie byla nadobro přerušena jeho úmrtím 18. února roku 1405 ... současné genealogické průzkumy však zcela překvapivě díky analýzám DNA vystopovaly jeho potomky až do dnešní České republiky, konkrétně do pražských Vinohrad ... má se za to, že dědičkou prastarého uzbeckého rodu se může stát Fína - Fátima Kudyschowna ... Ústav lékařské genetiky přislíbil zveřejnit definitivní výsledky laboratorních analýz do konce února tohoto roku...