úvod o nás Reportáže Cestografie Knihy Napište nám

Itálie - úvod.

Psát o exotických destinacích, kam sotva někdo zavítá, není tak složité, jako psát o místech, kam jezdí kdekdo. Z neznámých míst je čtenář paf, s nadšením hltá všechny nové poznatky a málokoho napadne o nich pochybovat. Pakliže ale čtete o místech, která jste také navštívili, nebo o nichž je více dostupné literatury, tak máte možnost konfrontovat s vlastními zážitky, s dalšími reportážemi a články. A už můžete porovnávat, kritizovat, polemizovat a autor článku má tím pádem podstatně svízelnější pozici.

      Ne, že bych si při psaní našich cestovatelských zážitků vymýšlela a vodila čtenáře za nos, ale přeci jen jsou naše reportáže velice poznamenané subjektivním náhledem. To je pro jednoho může činit zajímavějšími a čtivějšími, pro druhého ale mohou být tím pádem méně hodnotné a snadněji kritizovatelné.

      Nu, nikdy jsme si nehráli na nějaké arbitry či učence… maximálně na jakousi cestovatelskou variantu Brouka Pytlíka :) Posílena příznivými ohlasy většího než malého množství čtenářů těchto reportáží, pustím se tedy na tenký led reportáží ze země, kde byl snad už každý - z Itálie… (Ostatně, kdo nechce, nemusí to číst, že?)      V posledních letech získává Itálie v rámci naší rodiny pomalu ale jistě vrch nad naší původní "srdeční záležitostí", Francií. Do Itálie se vracíme stále znovu na kratší či delší výpady jednak díky neodolatelným nabídkám nízkonákladových aerolinií, za druhé kvůli italské kuchyni, která se v naší rodině stala naprostou královnou, a za další kvůli italské atmosféře, kultuře, designu a vůbec…

     
Prostě Itálie je naše nová láska…Na tato místa se budu snažit postupně doplnit reportáže
z našich italských výletů v posledních letech…