úvod o nás Reportáže Cestografie Knihy Napište nám


JKPK - čepačuka.

    Na začátku roku 2015 jsme si s Jiřím (pozor: Jiří není Jirka!) vzali do hlavy zkusit variaci na "pecha kucha" (vyguglujte) ... nenechejte se přitom zastrašit původní definicí, jakože architekti, designéři a umělci! Naše modifikace cílí na setkávání lidí, kterým bude příjemné strávit večer trochu jinak a aktivněji, než na "normální návštěvě" - lidí navzájem známých více či méně, kteří budou mít chuť a vůli vložit do věci trochu svého vlastního úsilí a invence.
Ve stručnosti:

    Jde o sdílení zážitků, zkušeností, zálib a poznatků s ostatními ve formě krátkého sdělení/prezentace za určitých pravidel. A vůbec nemusí jít o kdovíjak světoborné téma! Přednášejícímu se na chvíli dostane pozornosti ostatních a je pouze na něm, zda téma bude seriózní nebo laškovné. Nejde jen o "suché přednášky", ale i o diskusi a zejména setkávání a potkávání lidí - k tomu pochopitelně patří jídlo a pití. V tomto případě se však nejedná o klasické "pozvání na večeři", ale o neformální večer, kdy hostitel neví, kolik lidí přijde, takže se nestresuje s pohoštěním - každý, kdo se zúčastní, přinese něco k jídlu a k pití v množství pro sebe sama. Tyto "gastronomické vklady" se následně podělí a prostřídají.

     Několik večerů již proběhlo... postupně jsme ustoupili z původního rigidního formátu prezentace 20x20 (20 snímků po 20ti vteřinách), což znamená přesně 6 minut a 40 vteřin. Vypadá to jednoduše, ale zkuste si to ... :) Ustálili jsme se na přibližném času jednoho sdělení 10-15 minut.

     Ani technická stránka věci není tak jednoduchá, jak jsme si původně představovali - stroje a programy se vzpěčují a házejí nám klacky pod nohy, ale my se nedáme! :) Asi nebudeme schopni (jak jsme si původně mysleli) archivovat a zveřejňovat veškerá sdělení všech zúčastněných. Máme s Jiřím co dělat, abychom softwarově zkrotili své vlastní prezentace a následně převedli na videa pro youtube...

     Každopádně se nechceme nechat odradit "dětskými nemocemi" našeho projektu a budeme houževnatě pokračovat až do zemdlení! Přivítáme aktivní účast i těch, kteří zatím nejsou v okruhu námi oslovených - není nic jednoduššího, než nás kontaktovat zde na webu v listárně.


Jelikož se nejedná o "opravdový projekt peča kuča - pecha kucha", zkomololi jsme název naší mutace na JKPK ("jakopečakuča") resp. na přesmyčku "čepačuka" :)


Níže uvádím přehled jednotlivých setkání s linky na příslušná videa:

(řazeno shora od nejnovějších, od páté čepačuky již nenamlouváme k prezentacím komentář - bylo to dost pracné, přičemž počet shlédnutí není nijak dechberoucí, takže jsou tam už jen slidy a zájemci si mohou domýšlet, o čem to vlastně bylo :)... )


Sedmá JKPK/čepačuka 12.2.2016

Jiří Vinter

Libor Filip

Stanislava BrůhováŠestá JKPK/čepačuka 11.12.2015

Stanislava Brůhová

Jiří Vinter
 -  DecimálkaPátá JKPK/čepačuka 30.10.2015

Jiří Vinter

Stanislava BrůhováČtvrtá JKPK/čepačuka 12.6.2015

Radka Žáčková

Jiří Vinter

Stanislava BrůhováTřetí JKPK/čepačuka 15.5.2015

Alžběta Brůhová
 - Vídeňské Flaktürme a vize jejich netradičního využití

Stanislava Brůhová

Jiří VinterDruhá JKPK/čepačuka 27.3.2015

Pavlína Filipová
 - Katetrizace subklávie

Jiří Vinter

Stanislava BrůhováPrvní JKPK/čepačuka 20.2.2015

Stanislava Brůhová

Jiří Vinter

Bohuslav Hlásek
 - Včely a výtvarné umění